Welcome, visitor! [ Login

Premium WordPress Themes - AppThemes

 

İstanbul Evde Masaj Mavim

  • Listed: Ağustos 8, 2017 9:05 am
  • Expires: 20 days, 11 hours

Description

Masaj, bedensel rahatlama yöntemlerinden biri olarak kabul edilmiş ve çok eski zamanlardan, neredeyse M.Ö 3000 yıllarından günümüze kadar tarihsel bir süreci bulunmaktadır. Bu eylemin İlk olarak Çin ve Hindistan’da yapılmaya ve sonrasında ise Eski Yunan’da Yunan asıllı hekimler tarafından uygulanmaya başlandığı belirtilmektedir. Eski zamanlarda Yunanların kullandıkları “massein” kelimesi Türkçe de “yoğurma” anlamını taşımaktadır.

Eski dönemlerden günümüze gelene kadar, hem rahatlama hem de vücudu açmak için yapılan bir sistem ve ya var olan belirli hastalıkların tedavi edilmesinde yararlanılan bir yöntemdir. Çinliler, Persler, Hintliler, Mısırlılar ve Grekler yıllarca bu eylemden yararlanmış, hatta eski Antik devrinde Ege bölgesindeki toplumlar zeytinyağı ve güzel kokulu otlarla beraber bir çok ovma yağı yapmaktaydı.

Eski Yunan devrinden başlayan ve Roma İmparatorluğunda da devam eden bu yöntem, özellikle spor karşılaşmalarında ve olimpiyat müsabakalarında rakipleriyle yarışacak kişilere uygulanmaktaydı. Özellikle akciğerlerde meydana gelen mukus sorununu çözmesinin yanında, kalın bağırsaktaki hareketliliği artırarak gaz problemlerini çözmektedir. Masaj, uygulandığı bölgede vücut ısısının artmasını sağladığından kan dolaşımını hızlandırmaktadır.

Yöntemine bağlı olarak uygulandığı bölgeye göre bedendeki bazı hormon salınımının hızlanması ile birlikte hormonal dengeyi sağlamaktadır. Deri altında bulunan kılcal damarları harekete geçirerek genişlemelerini sağlamakta ve daha iyi kan dolaşımı sağlandığı için de hücrelerin beslenmesini sağlamaktadır. Eylem esnasında vücutta metabolizma ürünü olan endorfin salınımı başlar. Bundan dolayı kişide bir rahatlama ve bir gevşeme meydana gelmektedir.

 

 

No Tags

163 total views, 1 today

  

Listing ID: 7685989a4e6bc36e

Report problem

Processing your request, Please wait....

Leave a Reply